Soğuk Havaların Vazgeçilmezi Olan Kış Çayları

Havalar soğuduğunda vücudu sıcak tutmanın en lezzetli yolu kış çayları olsa gerek. Bu çayların her biri bağışıklık sistemini de güçlendiren ve içinde bolca vitamin bulunduran karışımlar.

IHLAMUR

Bağışıklığı güçlendiren ıhlamur aynı zamanda vücudu gribe karşı da korur. İltihap giderici özelliğinin yanı sıra ıhlamur; cilt ve saç sağlığı için de yararlıdır.

ZENCEFİL LİMON ÇAYI

Zencefil, antioksidan özelliğine sahiptir ayrıca vücut ısısını yükseltir. Zencefil içinde bolca C vitamini bulunduran limon ile birleştiğinde vücudu tüm mikroplara karşı korur.

TARÇIN

Çay olarak da tüketilebilen tarçın soğuk algınlığına karşı vücudu korur. C vitamini barındıran limon ile tüketilmesi boğaz ağrısına iyi gelirken, enfeksiyon riskini de azaltır.

KUŞBURNU ÇAYI

İçinde bol miktarda C vitamini bulunduran kuşburnu çayı ayrıca zengin minerallere de sahiptir. Kan hücrelerini artıran çay ayrıca vücut direncini de artırır.

ADAÇAYI

Boğaz enfeksiyonlarına ve iltihaplara karşı etkili olan adaçayı; vücudun toksinleri atmasını, idrar yolu enfeksiyonlarının iyileşmesini ve bağışıklığın güçlenmesini sağlar.

REZENE

Rezenenin içinde A, B, C ve D vitaminleri bulunur. Vücudun mikroplarla savaşmasını sağlayan çay ayrıca doğal bir antioksidandır.

PAPATYA

Papatya çayı; boğaz ağrısı, burun tıkanıklığı gibi şikâyetlerin önüne geçtiği gibi bağışıklık sistemini de güçlendirir. Hele bir de içinde bal var ise daha lezzetli olur. Twinings Ballı çayımızın tadına bakın.

EKİNEZYA

Ekinezya çayının içinde A, C, E, B2 vitaminleri ve selenyum vardır. Soğuk algınlığından koruyan çay doğal antibiyotik özelliği ile boğaz iltihabına da çok iyi gelir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
Scroll to Top