Bir Bardak Çay İle Stresinizi Azaltın

Bir Bardak Çay İle Stresinizi Azaltın

Ruh halinize göre içebileceğiniz bitkisel çaylar:

Hayatın bütün zorlayıcı yönlerine karşı doğanın bir çözümü var. Birçok bitki çayı sadece vücuda değil aynı zamanda ruh sağlığına da iyi geliyor. İşte, ruh halinize göre içebileceğiniz lezzetli çayları sizin için derledik…

YEŞİL ÇAY

Eğer uzun ve yoğun bir gün geçirdiyseniz bir bardak sıcak yeşil çay, yorgunluğunuzu alabilir! Yeşil çay, içinde bulunan kafeinin yavaşça emilmesini sağlar bu da vücudun rahatlamasına yardımcı olur ayrıca yeşil çay, kaygı ve stres seviyesinin de düşmesini sağlar.

PAPATYA ÇAYI

Sinirli, stresli bir ruh halindeyseniz bir bardak papatya çayı kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Papatya çayı, kişinin gerginliğini alırken stres seviyesini düşürür. Aynı zamanda papatya çayı, güzel bir uyku çekmenizi sağlar; uykusuzluğa iyi gelirken uyku kalitesini yükseltir.

NANE ÇAYI

Duygusal bir dönemden geçiyorsanız, nanenin dengeleyici özelliğini sevebilirsiniz. Nane çayının serinletici ve canlandırıcı özellikleri, duygusal durumunuzu dengelemenize ve kortizol seviyenizin düşmesini sağlar.

PORTAKAL LİMON

Güçlü bir C vitamini kaynağı olan portakal limon çayı aynı zamanda ruh hali için de harika bir dengeleyicidir. Kendinizi stresli hissediyorsanız bir bardak çay içmek, sinir hücrelerini yatıştırırken stres hormonlarının seviyesini düşürür.

LAVANTA ÇAYI

Lavanta çayı, papatya çayının bir alternatifi olabilir. Lavanta çayı da stres seviyesini düşürür ve uyku probleminin azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda lavanta çayı migren ağlarına ve sinir sistemine iyi gelir.

SİYAH ÇAY

Önünüzde kocaman bir gün var ama siz hiç enerjik hissetmiyorsanız, siyah çay imdadınıza yetişebilir! Bir bardak siyah çayın içinde 60 ile 90 mg arasında kafein vardır. FDA’ya göre; siyah çay kişiyi uyandırır ve enerji verir. Ayrıca araştırmalar, her gün bir bardak siyah çay içmenin stres seviyesini düşürdüğünü de belirtiyor.

Sizde sevdiğiniz çayı Twinings online mağazamızdan sipariş vererek stresinizi azaltabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
Scroll to Top