Twinings Çay

Twinings Çay

Twinings çay hangi ülkenin?

TWININGS 300 yılı aşkın geçmişi ile en eski çay markası olarak tanınmaktadır, İngiltere mirasının bir parçasıdır ve bulunduğu 116 ülkede değerlerinin taşıyıcısıdır. Twinings Gunpowder, günün herhangi bir saatinde servis edilmek için ideal olan metal bir kutuda İngiliz yeşil çayıdır.

Twinings çay nasıl demlenir?

Kişi başı bir tepeleme çay kaşığı kullanın ve kaynar suya dökün. Çayı iki ila dört dakika ya da hazır olduğunu düşünene kadar demlenmeye bırakın. Daha sonra siyah veya bir damla süt veya limon dilimi ile için.

Twinings Earl Grey Tea ne demek?

Twinings’in Earl Grey harmanı; Çin, Hint (Darjeeling), Seylan ve Lapsang suçong çayından oluşan, sert bir siyah çaydır.

Çayın iyi olduğu nasıl anlaşılır?

Çay yapraklarının şeklinin düz değil bükük, kıvrımlı ve parlak olması gerekiyor. En kaliteli çay yaprakları kıvrımlı olanlardır. Bir peçetenin üzerine çayı döktüğünüz zaman yaprakların rengi koyu boyutları aynı ve kıvrımlı aynı zamanda da renklerinin koyu olması çok önemlidir.

İngilizler neden sütlü çay içer?

İlk kez çaya süt ilave edilmesi ise 1680 yılına dayanır. İngilizlerin çayı kendilerine adapte etme yöntemi olan sütlü çay, özel bir gelenek olur. Aslında çaya süt katılmasının sebebi ise çayın içindeki teini ve asiditeyi bir miktar azaltmaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
Scroll to Top