C Vitamini ve Çay Hakkında

C Vitamini ve Çay Hakkında

C Vitamininin Faydaları

Herkes sağlıklı ve dengeli beslenmenin sağlığı korumanın önemli bir parçası olduğunu bilir . Kulağa basit geliyor değil mi? Ancak, dünyadaki en iyi niyetlerle bile, bazen hayatın yoluna girdiği ve dengeli bir diyetin pencereden uçup gittiği konusunda hemfikir olacağınızdan eminiz. Bununla birlikte, sağlıklı ve dengeli bir diyetin bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olabileceğini ve mümkün olduğunda enfeksiyonları savuşturabilmeleri için bağışıklık sistemlerimize bakmamız gerektiğini unutmamak önemlidir.

Bağışıklık sistemlerimizin normal çalışmasını desteklemede bir dizi farklı besin yer alır ve bu dikkate değer besinlerden biri de C Vitaminidir!

Twinings Bitkisel Uzmanımız Sophia Forrester, hücrelerin oksidatif stresten korunmasına katkıda bulunduğu için C Vitamini sever. Ayrıca sağlıklı cilt, kan damarları ve kemikleri desteklemeye ve yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına yardımcı olabilir .

Ancak, C vitamininin üzerimize düşeni yapmamıza ihtiyacı var! Vücutta depolanamaz, bu yüzden onu her gün diyetimize dahil ettiğimizden emin olmalıyız. C vitamini takviyeleri çok faydalı olabilir, ancak Sophia, diyetinizden C vitamini almaktan daha iyi bir şey olmadığına inanıyor. İngiliz Beslenme Vakfı’nın da dediği gibi, “Mümkün olan her yerde vitamin ve mineral alımı dengeli ve çeşitli bir beslenme düzeninden gelmelidir” dediği gibi o yalnız değil .

Yiyecek ve içecekler, C vitamini ile birlikte dengeli ve besleyici bir diyet oluşturmaya yardımcı olan bir dizi başka faydalı besin içerebilir. Ama endişelenme, bu düşündüğünden daha kolay. Ve hayır, günde bir milyon Portakal yemene gerek yok. Aslında, NHS tavsiye ediyor

yetişkinlerin günde 40 mg C vitaminine ihtiyacı vardır ve bunu günlük diyetinizden alabilmeniz gerekir.

Diyetinizde Daha Fazla C Vitamini Nasıl Alabilirsiniz?

Turunçgillerde meşhur olmasına rağmen, doğal olarak oluşan C vitaminini birçok farklı meyve ve sebzede de bulabilirsiniz. Bazıları sizi şaşırtabilir:

  • Çilek – günlük 7 çilek porsiyonunuzda 48mg C vitamini olduğu için yulaf lapanızı daha fazla Çilek ile doldurun
  • Brokoli (buğulama) – sebze gibi bu mini ağacın iki mızrağında 36 mg C vitamini var, ancak kaynatmak yerine buharda pişirmeyi unutmayın*
  • Kırmızı Biber – bir salataya atın, tavada kızartın – onunla ne yapmayı seçerseniz seçin, ½ kırmızı biber günlük C Vitamininizin 107,1 mg’ına katkıda bulunabilir!
  • Domates – bir orta boy domates size 25.4mg C vitamini verir. Salata kasenizi doldurmak için neden kırmızı biberinizle birleştirmeyesiniz?
  • Portakallar – C Vitamini ününü kazandığı için Portakaldan söz edemeyiz. Ortalama büyüklükte bir portakalda etkileyici bir 52mg Vit C bulacaksınız.

Eklenen C Vitamini ile Savunmayı Süper Harmanlar

Her gün kendinizi en iyi şekilde hissetmek, özenle hazırlanmış Superblends Defence Infusion’ın ilham kaynağıdır . Yeşil çay, sulu meyve aromaları ve Ekinezya kökünden oluşan lezzetli bir kombinasyon sizi lezzetle rahatlatırken, 20mg C Vitamini* ilave faydası bağışıklık sisteminizin normal işlevini desteklemeye yardımcı olur.

*200ml sıcak su ile 3 dakika demlenmiş infüzyona dayalıdır

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
Scroll to Top