Mükemmel Bir Fincan Çay Nasıl Yapılır?

Mükemmel Bir Fincan Çay Nasıl Yapılır?

Çay içmenin mükemmel bir yolu var mı? Yüzlerce çeşit çay yaprağı ve 3000 yıllık geçmişiyle, mükemmel bir fincan çayı demlemek, ezici olasılıklar ve olası hatalarla dolu görünüyor.
Korkma! Mükemmel bir fincan çay yapmak için uzman ipuçlarımızla birinci sınıf bir demleme elde edin.

 

Bir fincan çay, birçok sabah ve günlük ritüelin bir parçasıdır. Türkiye’de her gün içilen fincan çay sayısının 245 milyon olduğu tahmin ediliyor! Çay, ne içtiğiniz veya ne zaman içtiğiniz önemli değil, günlük hayatımızın karmaşık bir parçasıdır. Herkesin her gün o mükemmel fincan çayı içmesi gerektiğine inanıyoruz. Mükemmel çayı yapmanın arkasında birçok teori ve ideoloji vardır ve herkesin kendi yolu, en sevdiği yolu, annelerinin onlara öğrettiği yol vardır. İşte o özel fincan çayı yapmak için mükemmel yöntemimiz.

 

 

 

Mükemmel Bir Fincan Çay Yapmanın Temel Kuralları

1) Ruh Halinize Uygun Bir Çay Seçin

Başlamak için en iyi yer, havasında olduğunuz doğru çayı bulmaktır.

Yorgunsanız, iyi bir fincan siyah çay size enerji verici bir destek verebilir. Az önce yediğiniz o nefis yemekten biraz tok kaldıysanız, güzel bir fincan nanenin sindirime yardımcı olduğu söylenir. Ve eğer oldukça uyanıksanız ama yatmak istiyorsanız, yatıştırıcı bir fincan papatya , o derin ve huzurlu uykuda rahatlamanıza yardımcı olabilir.
Ruh haliniz ne olursa olsun, ona uygun bir çay var.

Twinings Çay Satın Alın

2) Elbette İyi Çay Kullanın!

Güçlü, kokulu ve dolgun, çayınız ne olursa olsun, size uygun bir siyah çayımız var. Güne İngiliz Kahvaltısı ile başlayın, Lady Grey ile biraz zing ekleyin ve ferahlatıcı bir ikindi çayı ile canlanın.

Twinings Klasik Siyah Çay Dükkanı

3) Favori Kupanızı, Fincanınızı veya Çaydanlığınızı Seçin

Ruh halinize uygun çaya karar verdikten sonra, şimdi onu içeceğiniz mükemmel bardağı seçmeniz gerekiyor. Eminim en sevdiğin çay fincanına sahipsindir; Her seferinde gitmeniz gereken şey ve bulaşık makinesinde kirlendiğinde o korkunç duyguyu hissediyorsunuz! Biz kişisel olarak çay fincanının mükemmel bir fincan çayın en hayati bileşenlerinden biri olduğuna inanıyoruz . İçtiğiniz bardağı seviyorsanız, çayın tadını otomatik olarak daha iyi hale getirir.

Şimdi bardağını seçtin, o su ısıtıcısını kaynatma zamanı.

 

 

4) Daima Taze Çekilmiş Soğuk Su Kullanın

Su ısıtıcısında daima taze çekilmiş (mümkünse filtrelenmiş) soğuk su kullanın. Çay, lezzetin gelişmesine yardımcı olduğu için oksijeni sever. Çoğumuz aşağıdakilerden suçluyuz… Kettle’a baktığımızda içinde eski, kullanılmış su olduğunu ve yeniden kaynadığını görüyoruz…

Bunu yapmamak için elinizden geleni yapın diyoruz. Su ısıtıcısındaki suyu tekrar kaynatmaya devam ederseniz, tüm oksijenini kaybeder ve ardından gerçekten düz bir fincan çayla baş başa kalırsınız. Su ısıtıcısını tatlı suyla kaynatırsanız, sadece ilahi tadı olan tam bir fincan oksijenli çay ile kalacaksınız.

 

5) Temiz Bir Çaydanlık veya Kupa Kullandığınızdan Emin Olun

Hiçbir şey çayı özel biriyle paylaşmaktan daha lezzetli hale getiremez. Çaydanlık çeşitlerimiz bunu çok kolaylaştırıyor; her zevke uygun harika bir yelpazemiz var.

6) Su Sıcaklığının Doğru Olduğundan Emin Olun

Su ısıtıcınız tatlı su ile kaynatıldıktan sonra soğuması için birkaç dakika beklemeniz gerekir. Bazılarınız bunu okuyup ‘ama çayımı sıcacık seviyorum?’ diye düşünebilir. Birkaç dakika bırakmak yine de çok sıcak bir fincan çay üretecek ve size daha iyi sonuçlar verecektir. En iyi ipucumuz, asla bir çay poşetinin veya gevşek çayın üzerine kaynar su dökmemenizdir. Bunun nedeni kaynayan suyun çayı yakması, haşlaması ve bu nedenle çayın maksimum lezzetini vermemesidir. Çay çok hassas bir bitkidir ve tüm faydalarını alabilmek için bakıma ihtiyacı vardır. Böylece suyunuz yaklaşık 2-3 dakika dinlendikten sonra çayınıza dökülmeye hazırdır.

7) Demleme Talimatlarına Bağlı Kalın

Artık suyunuzu çayınızın üzerine döktüğünüzde, önerilen süre boyunca demlenmesine izin vermelisiniz. Profesyonel çay tadımcıları grubumuz, hayal edebileceğiniz her çayı bulmak ve tatmak için dünyayı dolaşmıştır ve kutuda veya poşette herhangi bir karışımı demlemek için mükemmel zaman için önerilerini bulacaksınız.

Açıkçası, çayınızı daha güçlü veya daha zayıf seviyorsanız, bu kişisel bir tattır. Bununla birlikte, optimum demleme süresi, daha fazlasını istemenize neden olacak güzel, pürüzsüz bir fincan üretecektir.

8) Demlendikten Sonra Çayı Hemen Sudan Ayırın

Şimdi arkanıza yaslanın, o ayakları kaldırın ve hak ettiğiniz mükemmel demlenmiş çayınızla biraz anın tadını çıkarın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
Scroll to Top